MAC All-Star Teams Announced

1A/2A/3A North Fast-Pitch Team
Maria Blanton (Hamilton)
La'cretia Carroll (Corinth)
Amber Hicks (Houston)
Whitney Jennings (Hamilton)
Katherine Nichols (St. Andrew's)
Kayla Perry (Winona)
Cori Peters (Aberdeen)
Olivia Pounders (Caledonia)
Stephanie Pounders (Caledonia)
Chelsea Raines (Ackerman)
Heather Whitworth (South Pontotoc)
Elizabeth Woolven (Mooreville)

Coaches: Perry Wilburn (Mooreville), Keith Jernigan (Houston)

1A/2A/3A South Fast-Pitch Team
Candace Avants (Bogue Chitto)
Porsha Blackwell (Morton)
Erin Breland (Philadelphia)
Angie Briggs (Richland)
Abby Havard (SE Lauderdale)
Sarah Kerut (St. Aloysius)
Latandra Montgomery (Salem)
Megan Munn (Newton County)
Amber Smith (Union)
Candi Turbville (Morton)
Catherine West (North Pike)
Brandie Westerfield (Richland)

Coaches: Michael Chambliss (Richland), John McCurdy (Morton)

4A/5A North Fast-Pitch Team
Brandi Armstrong (Northwest Rankin)
Lorren Beshears (Desoto Central)
Emily Cotton (Madison Central)
Leah Dennis (Neshoba Central)
Sarah Gill (Desoto Central)
Christie House (Horn Lake)
Carra Keith (Clinton)
Carrie Mills (Southaven)
Leann Parrish (South Panola)
Lindsey Perry (Madison Central)
Kasey Reed (Horn Lake)
Katie Williamson (Pearl)

Coaches: Shane Staten (Southaven), Brad Moody (Madison Central)

4A/5A South Fast-Pitch Team
Judy Barber (Petal)
Hannah Ezell (Moss Point)
Kristen Fleming (Hancock)
Courtney Hill (Oak Grove)
Jennifer Jones (Pass Christian)
Hanna Kittrell (George County)
Rebekah Langley (West Jones)
Holly Lawrence (D'Iberville)
Randa Lee (Hancock)
Kaci Mitchell (Petal)
Susanna Teague (Long Beach)
Ashlyn Williams (Oak Grove)

Coaches: Russ Badeaux (Long Beach), Meg Barnes (Petal)

1A/2A/3A North Slow-Pitch Team
Jesse Allred (Eupora)
Ashley Benford (Houlka)
Emily Bogue (West Union)
Nikki Chapman (Hamilton)
Kristen Chumm (Ripley)
Heather Deaton (Ingomar)
Echarial Gaines (Biggersville)
Charlie Medlin (Myrtle)
Courtney O'Briant (East Webster)
Beth Reed (East Union)
Jayme Smith (Houston)
Kristy Wages (East Union)

Coaches: Andy Kirk (West Union)

1A/2A/3A South Slow-Pitch Team
Demara Bolton (Perry Central)
Dana Breazeale (Ethel)
Calli Cumberland (Newton County)
Brittany Hodges (Philadelphia)
Chelsey Miller (Bogue Chitto)
Aleesa Nichols (Union)
Alli Parsons (Philadelphia)
Kristen Pillsbury (Newton County)
Misty Skeen (Richland)
Monica Thibodeaux (Richland)
Emily Thrash (Sebastopol)
Devon Welch (Bogue Chitto)

Coaches: Lee Killen (Philadelphia), Scott Leggett (Bogue Chitto)

4A/5A North Slow-Pitch Team
Addy Brown (Tishomingo County)
Hayley Campbell (West Lauderdale)
Katie Hancock (Tupelo)
Tiffany Jefferson (Columbus)
Beth Livingston (Grenada)
Samantha Mann (Tishomingo County)
Josie Matthews (West Lauderdale)
Jessica Nail (Grenada)
Kimberly Sellers (Cleveland)
Amy Sharp (Neshoba Central)
Brooke Tedford (Pontotoc)
Rebecca Watkins (Neshoba Central)

Coaches: Tommy Holland (Neshoba Central), Michael Gable (Tupelo)

4A/5A South Slow-Pitch Team
Kayla Brown (Meridian)
Mary Cuevas (Harrison Central)
Tamra Daniels (Meridian)
Kiara Dedeaux (Harrison Central)
Candace Duke (Florence)
Brooke Harris (Florecnce)
Brittney Inmon (Petal)
Lindsay Keyes (Brandon)
Kari Lieberman (Warren Central)
Christie Martin (Brookhaven)
Irena Stringer (Poplarville)
Blaire Sumrall (George County)

Coaches: Susan Frazier (Meridian), Bruce Thornton (George County)

Slow-Pitch Games:
Friday, June 22 (at Newton County High School)
    1A/2A/3A - 2 games starting at 5:30 p.m.
    4A/5A - 2 games starting at 8:00 p.m.

Fast-Pitch Games:
Saturday, June 23 (at Newton County High School)
    1A/2A/3A - 2 games starting at 10:00 a.m.
    4A/5A - 2 games starting at 2:30 p.m.


WTOK-TV 815 23rd Ave Meridian, Ms. 39301 Phone: (601) 693-1441
Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 6782937 - wtok.com/a?a=6782937
Gray Television, Inc.